Jak dbać o len? 0
Jak dbać o len?

Jak prać, suszyć i prasować wyroby z lnu (obrusy, serwetki, bieżniki)

Len jest niezwykle prosty i łatwy w konserwacji, wbrew powszechnym opiniom. Ma niepowtarzalną cechę, która powoduje, że każde pranie polepsza jego wygląd. Obecnie najnowocześniejsze technologie akcentują wyjatkowe właściwości tkanin lnianych. Przy zastosowaniu tych technologii, len może być niezwykle miękki w dotyku. Specjalne receptury obróbki lnu sprawiają, iż jest on naprawdę łatwy oraz tani w pielęgnacji.

czytaj całość »
Nakrywanie stołów okrągłych i owalnych 0

Jak dobrać nakrycie do stołu okrągłego lub owalnego. Omówienie na schematach jak dobieramy rodzaj i rozmiary obrusa do naszego stołu aby stworzyć odpowiadające nam nakrycie. 

Nakrywanie okrągłego stołu.

K 1.  KWADRAT NA KOŁO -  Na okrągły stół pasuje obrus w kwadracie, tak aby boki zwisały min.10-15 cm, rogi natomiast będą zwisały dużo więcej. Trzeba tak dobrać wielkość obrusa, aby rogi nie dotykały do ziemi. Przekątna kwadratu  (dł. boku x 1,41) musi być mniejsza od średnicy stołu + 2 x wysokość  stołu.

czytaj całość »
Nakrywanie stołów prostokątnych i kwadratowych. 0

Jak dobrać nakrycie do stołu prostokątnego lub kwadratowego. Omówienie na schematach jak dobieramy rodzaj i rozmiary obrusa do naszego stołu aby stworzyć odpowiadające nam nakrycie. 

Nakrywanie prostokątnego stołu.

P 1. PROSTOKĄT NA PROSTOKĄT - Stół prostokątny nakrywamy obrusem prostokątnym. Standardowo obrus powinien zwisać ok. 25 cm czyli do wymiaru stołu w każdą stronę dodajemy 50 cm.

czytaj całość »
Dlaczego len? 0

Dlaczego warto wybrać len.

W lnie człowiek odpoczywa, działa na nas jak zdrowy, zielony las i czysta woda. 
Neutralizuje szkodliwe działanie promieniowania, nigdy się nie elektryzuje i nie powoduje alergii. Działa kojąco, antyseptycznie, dając uczucie świeżości. Jest przewiewny i higroskopijny.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl